اخبار و مقالات

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب

نکات مهم درهنگام خرید دستگاه تصفیه آب

نکات مهم درهنگام خرید دستگاه تصفیه آب

با افزایش جمعیت و افزایش انواع آلودگی های زیستی، صنعتی، شیمیایی و… انسان امروزه ناگزیر می باشد به هر مسئله ای که مربوط به سلامتی است. بیشتر توجه داشته باشید. ولی گاهی اوقات در زمان خرید بیشتر به مسائل تزئینی توجه داریم که از اهمیت کم تری برخوردار می باشند و به مسائل مهم تر توجه نمی نماییم برای مثال در زمان تهیه نمودن یک دستگاه تصفیه آب خانگی.
در زمان تهیه دستگاه تصفیه آب بایستی به این نکته توجه داشته باشیم که واقعا چرا دستـگاه تصفیه آب خریداری می کنیم ؟ آیا برای تزئین و چشم و هم چشمی یا اینکه بستگان توصیه کرده اند و….یا به علت اینکه به سلامت خود و خانواده ی خود فکر می نماییم؟ این دلایل میتوانند در هنگام خرید یک دستگاه تصفیه آب تاثیر داشته باشند. اما در حالت کلی بایستی این نکته را بدانیم که وسایل تزئینی تنها جنبه ی تزئین دارند و وسایلی مانند دستگاه تصفیه آب، سلامت آب مصرفی تمامی افراد خانواده را تضمین می نمایند. در نهایت در زمان تهیه دستگاه تصفیه آب نه تصفیه آب ارزان خریداری نماییم نه گران بلکه بایستی هوشمندانه تصمیم بگیریم.

برای خرید یک دستگاه تصفـیه آب باید به چند نکته توجه داشته باشیم

 • در مرحله ی اول بایستی بدانیم که دستگاه تصفیه آب چیست و چه کاربردی دارد؟
 • برند دستگاه تصفیه آب مورد نظر را بشناسیم.
 • بدون شناخت کافی از روش و مراحل تصفیه کامل آن خرید ننماییم.
 • از صحت روش تصفیه گفته شده در مورد دستگاه مورد نظر اطمینان کامل داشته باشیم.
 • از پایین آوردن سختی آب بوسیله دستگاه تصفیه آب مورد نظر و داشتن فیلتر RO مطمئن شویم.
 • محدوده قیمت دستگاه های تصفیه آب در کشور را بدانیم.
 • از قیمت اصلی دستگاه مورد نظر مطمئن باشیم.
 • از مدت زمان گارانتی دستگاه تصفیه آّب مطلع باشیم. ( گارانتی دستگاه تصفیه آب از اهمیت بالایی برخوردار می باشد)
 • از حجم تصفیه آّب توسط دستگاه تصفیه آب در شبانه روز مطلع شویم زیرا دو دستگاه تصفیه آّب با گارانتی و برند و خیلی از قابلیت های یکسان اگر در حجم تصفیه آب متفاوت باشند از قیمت های متفاوتی برخوردار هستند.
 • از جنس کربن فیلترهای دستگاه مورد نظر اطلاع داشته باشیم.
 • از حجم مخزن تصفیه آب دستگاه مطلع شویم.
 • نوع اتصالات دستگاه تصفیه آب مورد نظر را بشناسیم.
 • دستگاه مورد نظر پایه دار است یا بدون پایه

خرید دستگاه تصفیه آب

تشخیص اصل یا تقلبی بودن دستگـاه تصفیه آب

به طور کلی برای اینکه در زمان خرید دستگاه تصفیه آب از اصل یا تقلبی بودن آن مطلع شویم بایستی به چند نکته توجه نماییم:

 • باید بدانیم که دستگاه مورد نظر دارای چند مرحله فیلتر تصفیه آب است. به این علت که دستگاه تصفیه آب واقعی و موثر از پنج  تا نه مرحله ای یا بیشتر تولید می شود. ولی کم تر از پنج مرحله ای وجود ندارد.
 • در روش های تصفیه آب، بایستی حتما روش اسمز معکوس یاRO باشد که بایستی این روش ها را بشناسیم. ( یعنی دارای غشاء نیمه تراوایی باشد که تنها به مولکول های خالص آب اجازه عبور می دهد.)
 • نباید بدون تضمین کاهش میزان املاح و سختی آب دستگاه خریداری شود.
 • خرید از مکان و فروشنده معتبر و توجه به گارانتی دستگاه، به این دلیل که هر چه مدت زمان گارانتی دستگاه تصفیه آب بیشتر باشد، اصل بودن دستگاه را نشان میدهد.

انواع فیلتر تصفیه آب خانگی

فیلترهایی که در دستگاه تصفیه کننده آب به کار می روند، از لحاظ عملکرد و قدرت متفاوت می باشند. در این راهنما، اطلاعات لازم درباره بهترین فیلتر تصفیه آب را ارائه می نماید.

فیلتر کربن فعال

در دستگاه تصفیه کننده شاهد انواع فیلتر تصفیه آب خانگی می باشیم. نوعی از فیلترها جهت پاکسازی از گرانول های کربن فعال کمک می گیرند. زغال موجود در این فیلترها قادر به حذف خیلی از ناخالصی های آب می باشد. با گذشت زمان مجموعه ای از رسوب ها در فیلتر کربن فعال مشاهده می گردند. با این رخداد بایستی به فکر تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی باشید.

خرید دستگاه تصفیه آب

فیلتر اسمز معکوس تصفیه آب

فیلتر اسمز معکوس یکی دیگر از انواع فیلتر تصفیه کننده ها است. در این نوع فیلتر از سیستم فشار برای جداسازی ناخالصی ها به کار برده می شود. در چنین مراحلی فشار بر روی آب اعمال می گردد و آب با فشار از فیلتر گذر خواهد کرد. فیلترهای اسمز معکوس از عملکرد مناسبی برخوردار می باشند.

فیلتر تبدیل گر یونی

فیلتر مبدل یونی برای شکستن سختی آب مورد استفاده قرار می گیرد. در این راهنمای خرید به این موضوع اشاره می نماید که آب سالم نباید از سختی بالایی برخوردار باشد. آب سخت آب مناسبی برای آشامیدن نیست. مبدل یونی جهت نرم کردن آب مورد استفاده است. نرم نمودن آب با جدا سازی سنگ آهک از آب آشامیدنی همراه می باشد.

در مراحل فیلتراسیون مبدل یونی، شاهد تفکیک اتم ها از ناخالصی ها هستیم و در ادامه نیز یون ها ایجاد می گردند. یون ها در طی پروسه ای از فیلتراسیون به دام انداخته می گردند. در عین حال به جای این یون ها، آزادسازی یون هایی با مزاحمت کم تر مورد توجه قرار می گیرد.

تبدیل کننده یون جهت جایگزینی یون های خوب به جای یون های بد مورد استفاده قرار میگیرد. در آب سخت ترکیباتی نظیر کلسیم و منیزیم وجود دارد. هنگامی که آب سخت از فیلتر تبدیل کننده یونی گذر می نماید، این عناصر سخت به یون های کلسیم و منیزیم تبدیل می گردند.

دانه های فیلتراسیون یون های کلسیم و منیزیم قدرت جذب بیشتری نسبت به سدیم دارند. این دانه ها یون منیزیم و کلسیم را دریافت و یون سدیم را با آن جایگزین می کنند. حذف کلسیم و یون های منیزیم طعم بهتری برای آب آشامیدنی بوجود می آورد. برای سفارش این فیلترها میتوانید خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب را انجام دهید. این خرید امکان مقایسه دیگر فیلترها را فراهم می نماید. ضمن اینکه اطلاعات دقیقی درباره قیمت این نوع فیلتر ارائه می نماید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *